Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Податковий Кодекс України включать обставини, що пом’якшують відповідальність за податкові правопорушення

0 73

Так законотворці пропонують доповнити ПКУ нормами, які визначатимуть обставини, що пом’якшують відповідальність особи (законопроект № 1210 від 30.08.2019 р.).

Згідно з відповідною статтею (у законопроекті – ст. 112-1) до обставин, що пом’якшують відповідальність особи за вчинення правопорушень будуть відноситися:

  • вчинення діяння під впливом погрози, примусу або через матеріальну, службову чи іншу залежність;
  • вчинення діяння при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин;
  • самостійне повідомлення платником податків про вчинене ним правопорушення (за винятком діянь, що зумовили визначення контролюючим органом суми податкового
  • зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ, а також порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати).

Водночас контролери матимуть можливість визнати обставинами, що пом’якшують відповідальність особи, й інші обставини, прямо не передбачені ПКУ.

Джерело: rada.gov.ua  законопроект № 1210 від 30.08.2019 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»

Залиште коментар