Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Мінрегіоні розроблений законопроект, який повинен дозволити на практиці почати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду

0 38

Мінрегіон завершує роботу над новим законопроектом, який повинен дозволити на практиці почати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, зокрема об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, нове будівництво і створення безбар’єрного середовища на даних територіях.

Міністерство вже опрацювало зауваження та проблемні питання, що містяться в чинному законі. Йдеться, наприклад, про питання згоди жителів на відселення при реконструкції, компенсації.

Відповідно до розроблюваного законопроекту запропоновану згоду на проведення реконструкції застарілого житла має становити не менше 75% мешканців будинку. «Дану норму ми ще будемо обговорювати, адже це питання один з ключових. Зараз в чинному законі прописано обов’язкова згода 100% мешканців будинків на проведення майбутньої реконструкції. Однак в реальних умовах сьогодні це практично неможливо », – пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Які будинки підлягатимуть знесенню або заміні і реконструкція яких неможлива без відселення, визначається на підставі проектної документації на реконструкцію, яка пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.

Передбачається, що мешканці таких будинків повинні відселятися, як основний варіант, в стартові будинки в межах реконструюється кварталу (мікрорайону). Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення в маневровий фонд і в інші рівноцінні житлові приміщення в багатоквартирних будинках, зокрема і вторинного ринку (за згодою).

Пропонувалося також, щоб відселення відбувалося в межах кварталу або мікрорайону, або в суміжні або інші квартали в межах населеного пункту з обов’язкової згоди мешканців.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2018/10/30/181438.htm

Залиште коментар