Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Мінрегіоні розроблений законопроект, який повинен дозволити на практиці почати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду

38

Мінрегіон завершує роботу над новим законопроектом, який повинен дозволити на практиці почати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, зокрема об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, нове будівництво і створення безбар’єрного середовища на даних територіях.

Міністерство вже опрацювало зауваження та проблемні питання, що містяться в чинному законі. Йдеться, наприклад, про питання згоди жителів на відселення при реконструкції, компенсації.

Відповідно до розроблюваного законопроекту запропоновану згоду на проведення реконструкції застарілого житла має становити не менше 75% мешканців будинку. «Дану норму ми ще будемо обговорювати, адже це питання один з ключових. Зараз в чинному законі прописано обов’язкова згода 100% мешканців будинків на проведення майбутньої реконструкції. Однак в реальних умовах сьогодні це практично неможливо », – пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Які будинки підлягатимуть знесенню або заміні і реконструкція яких неможлива без відселення, визначається на підставі проектної документації на реконструкцію, яка пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.

Передбачається, що мешканці таких будинків повинні відселятися, як основний варіант, в стартові будинки в межах реконструюється кварталу (мікрорайону). Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення в маневровий фонд і в інші рівноцінні житлові приміщення в багатоквартирних будинках, зокрема і вторинного ринку (за згодою).

Пропонувалося також, щоб відселення відбувалося в межах кварталу або мікрорайону, або в суміжні або інші квартали в межах населеного пункту з обов’язкової згоди мешканців.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2018/10/30/181438.htm

Комментарии