Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У “Голосі України” опублікували закон про судову реформу

0 5

Закон №1008 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування” опубліковано у “Голосі України”.

Про це повідомляє “Голос України”.

Так, метою і завданням закону є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя. Ним вноситься низка суттєвих змін до законів України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про очищення влади” та “Про Вищу раду правосуддя”.

Зокрема, пропонується унормувати діяльність ВККС та ВРП, зокрема запровадити новий порядок формування ВККС, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься ВРП за результатами конкурсу. Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть:

  • три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів;
  • три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України “Про Вищий антикорупційний суд”.

Також передбачається створення ВРП комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Залиште коментар