Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У 2016 році оголосять амністію – прийнятий закон

0 23

Верховною Радою 7 липня прийнятий Закон «Про амністію в 2016 році» (законопроект № 4255).
Законодавчим актом визначено правові основи звільнення за амністією осіб від відбування кримінального покарання, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з місцевими органами влади.
Передбачено оголосити амністію і поширити її дію в першу чергу на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально:
неповнолітні і жінки, а також чоловіки, які мають дітей віком до 16 років або дітей-інвалідів, інваліди першої, другої і третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, особи, які досягли пенсійного віку, учасники бойових дій, особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали безпосередню участь у АТО і т.п.
Основними критеріями для застосування амністії є:
– Незначна суспільна небезпека діянь, які вчинила особа, яка відбуває покарання;
– Об’єктивні чинники (важка хвороба, похилий вік і т.д.), істотно знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;
– Значний термін відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.
Також визначаються категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, перш за все, особи, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар