Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Тимчасове обмеження пенсій працюючим пенсіонерам

0 28

З 1 квітня 2015, в Україні набирають чинності три закони про тимчасове обмеження пенсій працюючим пенсіонерам.
Так, набуває чинності закон № 213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” що передбачає поетапне підвищення пільгового пенсійного віку для жінок на 5 років.
Даний закон передбачає обмеження пенсій працюючим народним депутатам, держслужбовцям, суддям і прокурорам. Разом з тим цей закон скасовує обмеження максимального місячного розміру заробітної плати депутатів, членів Кабінету міністрів України, прокурорів, працівників державних органів, працівників Національного банку України та суддівської влади.
Також закон передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а по окремих професіях також спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці і на пенсію за вислугу років.
Закон, зокрема, передбачає:
– Для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 рр .;
– Пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;
– Особам в період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати.
При цьому обмеження з виплати пенсій не будуть застосовуватися до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах, які безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави, і пенсії яким призначені відповідно до закону ” Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб “.
Також обмеження на виплату пенсій не торкнеться осіб, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або які стали інвалідами, в разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на вищевказаних посадах.
Також сьогодні набувають чинності закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного та Податкового кодексів відповідно. Ці закони скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної та податкової служб.
Так, закони скасовують виплату пенсій посадовим особам контролюючих органів та органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляє одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі даного чиновника і в розмірі п’ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даного посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов’язків.
Всі три закони діють до 2016 року.

Залиште коментар