Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суддям дозволили займатися науковою і викладацькою діяльності в будь-який час

0 53

Рада суддів роз’яснює, що законодавство не містить ніяких обмежень у виконанні суддями наукової, викладацької або творчої роботи.

Також зазначається, що питання виконання суддями зазначеної роботи був предметом розгляду Конституційного Суду України. КСУ вказував, що оскільки питання меж діяльності суддів у викладацькій, науковій і творчій сферах повною мірою унормовано Конституцією, законом не можуть встановлюватися будь-які обмеження права на цю діяльність, крім випадків, передбачених ст. 64 Конституції.

У той же час, Рада суддів звертає увагу, що суддя повинен віддавати пріоритет правосуддя над усіма іншими видами діяльності, як передбачено ст. 16 Кодексу суддівської етики.

Таким чином, суддя має право виконувати викладацьку, наукову або творчу діяльність без будь-яких обмежень, якщо це НЕ шкодить інтересам правосуддя.

Також не вважається сумісництвом відрядженням судді на роботу в національну школу суддів України.

Відповідна позиція викладена в рішенні РСУ від 7 лютого 2018 року № 8.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар