Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Створені законодавчі підстави для пенсійного страхування патронатних вихователів

16

Сьогодні, 10 листопада, набув чинності Закон від 19.10.2016 № 1692-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку’ з введенням патронату над дитиною».

Законом виключено абзац другий частини сьомої статті 252 Сімейного кодексу, яким визначено, що патронатний вихователь зараховується місцевою державною адміністрацією або місцевою радою на роботу за трудовим договором в бюджетна установа соціального захисту населення.

Такі зміни дозволять усунути, з одного боку, ризики подвійного фінансування послуг сімейного патронату (за рахунок місцевого та державного бюджету), з іншого – концептуальні неузгодженості з окремими нормами трудового законодавства.

Також ці зміни обумовлюють створення законодавчих підстав для пенсійного страхування патронатних вихователів. Передбачено внесення відповідних змін до законів «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Джерело:

ЮРЛІГА

Комментарии