Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СХВАЛЕНО ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ ПОТЕРПІЛИМ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКИХ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ

0 1

Для того, щоб підвищити гарантії прав потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень та їх близьких родичів і членів сім’ї, Мін’юст розробив проєкт закону, який передбачає надання їм державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди. Цей законопроєкт був схвалений Кабінетом Міністрів України та набуде чинності у 2021 році. Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

Зокрема, проєкт Закону України «Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень» визначає підстави та умови, а також порядок відшкодування за рахунок держави шкоди, завданої внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень, що посягають на життя та здоров’я фізичної особи.

За словами Міністра, потреба у відповідному законопроєкті зумовлена значною кількістю постраждалих осіб (за статистикою їх понад 24 тисячі), відсутністю механізму компенсації збитків жертвам насильницьких кримінальних правопорушень та великою кількістю кримінальних проваджень, де не встановлено особу злочинця. Положеннями проєкту Закону пропонується гарантувати здійснення відшкодування шкоди з боку держави у випадках, коли внаслідок насильницького кримінального правопорушення завдані збитки здоров’ю фізичної особи чи заподіяно її смерть.

«Законопроєктом передбачається запровадження нового механізму відшкодування збитків потерпілим від насильницьких злочинів. Зокрема, підлягатимуть компенсації збитки у зв’язку з втратою заробітку через заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди здоров’ю та понесенням витрат на медичну допомогу», – роз’яснив Міністр юстиції.

Він зауважив, що відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень передбачається за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України. Фонд буде наповнюватися з коштів, що надходитимуть від відбування покарань у вигляді штрафів та виправних робіт, коштів, які були виплачені жертві у зв’язку з вчиненням умисного насильницького злочину та були повернуті у дохід держави у порядку регресу та судового збору у разі ухвалення судом обвинувального вироку.

«Прийняття проєкту Закону дасть можливість захистити законні інтереси громадян, що потерпіли від злочинних посягань на їхні конституційні права, та стане реальним кроком у напрямі утвердження України як соціальної та правової держави», – наголосив Денис Малюська.

Джерело: Міністерство юстиції України

Залиште коментар