Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Систему гарантування вкладів фізосіб можуть змінити

0 17

Запропоновано ввести систему обов’язкового державного страхування вкладів фізичних осіб, а також удосконалити процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Зокрема, підвищити розмір гарантованого відшкодування вкладів, а також впровадити нову систему відшкодування, по якій в залежності від розміру вкладу гарантується певний його відсоток, а деякі вклади відшкодовуються в повному обсязі незалежно від розміру.

Так, пропонується закріпити, що сума граничного розміру відшкодування не може перевищувати 3 млн грн, при цьому сума відшкодування коштів за вкладами дорівнює:

– 100% вкладу – для вкладів, що не перевищують 1 млн грн;

– 90% вкладу – для вкладів, що не перевищують 1,5 млн грн;

– 75% вкладу, але не більше 3 млн грн – для вкладів, що перевищують 1,5 млн грн.

Тимчасово, на період з 1 квітня 2016 до 31 грудня 2025 року включно, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом і відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення банку з ринку, в повному обсязі.

Крім того, у Фонду можуть забрати повноваження щодо виведення банків з ринку і повернути їх Національному банку. Закон «Про банки і банківську діяльність» запропоновано доповнити новими статтями, що регулюють питання ліквідації неплатоспроможного банку.

Фонд буде здійснювати регулятивну діяльність щодо банків-учасників системи страхування вкладів шляхом:

– прийняття в межах своїх повноважень нормативно-правових актів, обов’язкових до виконання банками;

– здійснення контролю за виконанням зобов’язань банків у зв’язку з їх участю в системі страхування вкладів фізичних осіб;

– проведення перевірок і т. Д.

Відповідні зміни запропоновані законопроектом № 6374 «Про систему обов’язкового державного страхування вкладів фізичних осіб».

Прикінцеві та перехідні положення законопроекту передбачають визнання Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», що втратив чинність і вносять пов’язані з переформатуванням системи захисту прав вкладників зміни до інших законодавчих актів.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар