Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Що нового або повний список Законів, Які вступають у силу з 1 січня 2016 року

0 70

 

В країні починається видача електронних паспортів. До паспорта «прив’яжуть» соцстрахування, медпослуги і інформацію про наявність водійського посвідчення.
Відповідні зміни до постанови Кабінету міністрів України №302 від «Про затвердження зразка, технічного опису порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» від 25 березня минулого року внесено постановою КМУ №1132 від 23 грудня.
Оформлення паспортів з безконтактним електронним носієм і без нього громадянами вперше здійснюється по досягненні 16-річного віку.
Зона вільної торгівлі з ЄС
Крім того, 1 січня почала діяти ЗВТ між Україною та ЄС. З іншого боку, згідно з указом президента Росії призупиняє свою дію угода про зону вільної торгівлі між Україною і РФ.
Торгова «війна» між Україною і Росією
Також Росія з 1 січня ввела продовольче ембарго відносно України. Україна відповіла дзеркальними санкціями проти Росії.
Закон про держслужбу
З січня Президент, народні депутати і міністри в Україні позбавляються статусу держслужбовців. Це передбачає що вступає в силу закон «Про державну службу», яким розділяються адміністративні та політичні посади чиновників. Документ опублікований на сайті Верховної Ради.
Головний фінансовий документ країни
Крім цього набуває чинності закон про держбюджет країни. Доходи цього держбюджету перевищують доходи держбюджету-2015 на 15,1%, або 88100000000 грн і складають 595 100 000 000 грн, а видатки та надання кредитів – на 14,5%, або 86700000000 грн, досягаючи 684, 5 млрд грн.
Закон для автомобілів
Також набув чинності закон про звільнення електромобілів від імпортного мита.
Набули чинності і посилені вимоги НБУ до пунктів обміну валют
Так, за аналогією з банками, на небанківські фінансові установи покладено обов’язок надавати інформацію про структуру власності і власників з істотною участю в таких установах. Підвищуються вимоги до мінімального розміру власного капіталу небанківських фінансових установ (НФУ) для діяльності з обміну валют. Капітал повинен становити не менше, ніж на 20 млн гривень, якщо кількість структурних підрозділів не перевищує 100. Кожне додаткове збільшення їх кількості на 50 одиниць вимагає збільшення капіталу на 5 млн гривень.
Імпортний збір
З 1 січня в Україні також скасували додатковий імпортний збір. Так, набув чинності закон №912-VIII від 24.12.2015 «Про заходи стимулювання зовнішньоекономічної діяльності», який скасовує додатковий імпортний збір.
Ринок газу
Крім цього, почав діяти закон про зміни до Податкового кодексу щодо нової моделі ринку газу. У Податковому кодексі України елементи податку на додану вартість, рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності наведені відповідно до норм закону «Про ринок природного газу» шляхом внесення змін до статті 187, 252 та пунктом 29 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Спрощення процедури держреєстрації нерухомості
Крім Закону про внесення змін до Податкового кодексу, в країні починають діяти нова редакція Закону про держреєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень (спрощення процедури держреєстрації нерухомості), нова редакція Закону про держреєстрацію юридичних осіб і фізосіб-підприємців згідно із Законом від 26.11.2015 № 835-VIII, закон від 05.11.2015 № 761-VIII «Про зовнішню трудову міграцію», закон від 05.06.2014 № 1314-VII про метрологію та метрологічну діяльність, закон від 08.10.2015 № 732-VIII про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу (створені передумови для впровадження держфінансування політичних партій), закон від 20.10.2014 № 1709-VII про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань спадкування (законом дозволено оформлення спадщини в сільрадах), закон від 15.07.2015 № 614-VIII про внесення змін до деяких законів з питань пенсійного забезпечення (пенсіонерам-военнослужащімвернут належні їм суми пенсій), закон від 12.11.2015 № 802-VIII про уточнення об’єкта оподаткування для платників, які обрали спрощену систему оподаткування (с / г товаропроізводітелямвозвращают деякі пільги), закон від 02.06.2015 № 495-VIII Про внесення Зміни до статті 18 Закону про держсоцдопомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (встановлення ежемесячнойдоплати інвалідам з детстваподгруппи А 1-ї групи).
Касове обслуговування
Також припиняється дія деяких положень Закону № 569 01.07.2015 VIII-про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Відтепер заборонено використання РРО, які не передають контрольну стрічку в електронному вигляді.
Інша
Набирає чинності нова редакція Закону про держреєстрацію юридичних осіб і фізосіб-підприємців. Починається передача повноважень, перехідний період встановлений до 30 квітня. Передача органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам повноважень щодо надання адмінпослуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та ФОП. Перехідний період встановлений до 30 квітня.
За органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань.
Зміни спрямовані на реформування реєстрації, оперативності, мінімізації кількості документів та процедур.
Також починає працювати закон від 05.11.2015 № 761-VIII »Про зовнішню трудову міграцію» .Так, встановлені правові та організаційні засади держрегулювання зовнішньої трудової міграції та соцзахисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за граніцей.Определени права трудових мігрантів на гідні умови праці, соціальний захист і возз’єднання сім’ї.
Держава зобов’язана сприяти реінтеграції в суспільство трудових мігрантів та членів їх сімей після повернення в Україну шляхом надання соцпослуг.
Встановлено державний контроль та відповідальність за порушення вимог законодавства про трудову міграцію.
Також набирає чинності Закон від 05.06.2014 № 1314-VII про метрологію та метрологічну діяльність. Передбачається розмежування регулюючих, наглядових і господарських функцій у сфері метрологіі.Создается Державна метрологічна інспекція.
Вводиться адмінвідповідальність за порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань.
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба “Анализ рынков”

 

Залиште коментар