Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада прийняла новий закон про ОСББ в Україні

0 38

Хто не встиг створити об’єднання до 1 липня не залишаться без обслуговування, а договір з керуючим можна буде достроково розірвати
Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №4680, який вносить зміни до 13 статті закону “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”.
“За” проголосували 259 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.
Таким чином, депутати не відстрочили реформу ЖКГ, яка відбудеться з 1 липня, проте внесли деякі зміни в процес її імплементації.
Так, під час обрання керівника для будинку без ОСББ цей будинок залишиться на обслуговуванні свого “старого” ЖЕКу. Те ж стосується будинків, які не встигнуть до кінця оформити ОСББ до 1 липня, але вже будуть перебувати в процесі створення об’єднання.
“У період від оголошення конкурсу з призначення керуючого багатоквартирного будинку і до моменту визначення переможців конкурсу та укладення договорів про надання послуг з управління таким будинком, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці таких послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу “, – йдеться в пояснювальній записці до документа.
Крім того, щодо ЖЕКів є ще одна норма, яка говорить, що якщо житлово будівельні кооперативи сьогодні обслуговують будинки, які ще не реорганізувалися в ОСББ, то до моменту реорганізації власники квартир в цих будинках можуть далі платити внески і продовжувати у обслуговувати свої будинки в кооперативах, уточнила для “Сегодня” народний депутат Олена Бабак ( “Самопоміч”).
Крім того, цим документом Рада дозволила жителям будинків достроково розривати договір з призначеним на конкурсній основі керуючим.
“Якщо протягом дії договору про надання послуг з управління таким будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники ухвалять рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого керівника, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це керуючого, призначеного на конкурсній основі , не пізніше ніж за два місяці до дати такого розірвання “, – уточнюють автори законопроекту. При цьому у разі зміни форми управління (керівника) Виконавець послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повинен здійснити остаточне нарахування за послуги згідно фактичних нарахувань та обсягів наданих послуг.
За словами Бабак, у власників квартир тепер є два варіанти відмовитися від керуючих, яких їм призначили за конкурсом.
“Обов’язково вони (власники – Авт.) Або повинні створити свої об’єднання співвласників, або самостійно загальними зборами вибрати свого керуючого без створення об’єднання” – пояснила Бабак.
Голосування за створення об’єднання буде проходити за площами квартир і нежитлових приміщень, Бабак пояснила. Для того, щоб ОСББ було створене, необхідно позитивне рішення від 70% площ, а в подальшому, якщо ОСББ було створене, рішення будуть прийматися просто більшістю (понад 50%).
Обраний за конкурсом керуючий спочатку вибирається на рік. Але, якщо за місяць до закінчення річного строку жодна із сторін не поінформувала другу про розірвання договору, то він продовжує свою дію, уточнила Бабак.
При цьому поправка по суті не продовжує термін “життя” ЖЕКів, стверджує нардеп. Як і раніше, 1 липня під всіх будинках, власники квартир в яких не визначилися, почнеться проведення конкурсу.
“Органи місцевого самоврядування по кожному будинку повинні будуть оголосити конкурс З 1 липня.

Залиште коментар