Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада підтримала реформу аудиторської діяльності

21

Народні депутати підтримали реформу галузі фінансового аудиту. Документ визначає правові основи аудиту фінансової звітності та здійснення аудиторської діяльності, а також призводить норми національного законодавства у відповідність з нормами ЄС.

Законом уточнюється механізм фінансування Аудиторської палати (перехід на змішану модель фінансування за рахунок фіксованого внеску і змінної складової).

Також визначені вимоги до суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, в тому числі обов’язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, а також політичних партій.

Передбачено відстрочення накладення стягнень і зменшення їх розмірів в частині відповідальності аудиторів, а також відстрочка штрафів за неоприлюднення фінансової звітності разом з аудиторським висновком.

Крім того, уточнюється механізм страхування професійної відповідальності аудиторів, а саме: замість обов’язкового страхування вводиться страхування цивільно-правової відповідальності.

Законом імплементовані вимоги європейського законодавства в частині атестації аудиторів.

В цілому реформа галузі має ряд цілей, серед яких:

– підвищення рівня довіри інвесторів до фінансової звітності вітчизняних підприємств, забезпечення її прозорості та порівнянності;

– дерегуляція аудиторської діяльності;

– можливість виходу аудиторських компаній України на європейські ринки та інше.

Відповідний Закон «Про аудит фінансової звітності і аудиторську діяльність» (проект № 6016-д) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради 21 грудня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.

Джерело:

ЮРЛІГА

Комментарии