Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада підтримала реформу аудиторської діяльності

0 34

Народні депутати підтримали реформу галузі фінансового аудиту. Документ визначає правові основи аудиту фінансової звітності та здійснення аудиторської діяльності, а також призводить норми національного законодавства у відповідність з нормами ЄС.

Законом уточнюється механізм фінансування Аудиторської палати (перехід на змішану модель фінансування за рахунок фіксованого внеску і змінної складової).

Також визначені вимоги до суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, в тому числі обов’язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, а також політичних партій.

Передбачено відстрочення накладення стягнень і зменшення їх розмірів в частині відповідальності аудиторів, а також відстрочка штрафів за неоприлюднення фінансової звітності разом з аудиторським висновком.

Крім того, уточнюється механізм страхування професійної відповідальності аудиторів, а саме: замість обов’язкового страхування вводиться страхування цивільно-правової відповідальності.

Законом імплементовані вимоги європейського законодавства в частині атестації аудиторів.

В цілому реформа галузі має ряд цілей, серед яких:

– підвищення рівня довіри інвесторів до фінансової звітності вітчизняних підприємств, забезпечення її прозорості та порівнянності;

– дерегуляція аудиторської діяльності;

– можливість виходу аудиторських компаній України на європейські ринки та інше.

Відповідний Закон «Про аудит фінансової звітності і аудиторську діяльність» (проект № 6016-д) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради 21 грудня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар