Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Принцип винної відповідальності та інші новації  податкового законопроекту №1210, прийнятого ВРУ

0 127

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”.

Як констатує Міністерство фінансів, разом з пов`язаним законопроектом №1209-1 (теж проголосований сьогодні парламентом у другому читанні), цей документ “сприятиме вдосконаленню процедури адміністрування податків та зборів, дотриманню принципу справедливості оподаткування, підвищить іміджевий рівень України у міжнародних відносинах” (цитата).

В частині адміністрування податків зазначеними законопроектами:

– запроваджено в межах Податкового кодексу України принцип винної відповідальності платника податку за податкові правопорушення;

– визначено вимоги щодо вмотивованості рішення контролюючих органів про накладення штрафів;

– закріплено перелік податкових правопорушень контролюючих органів. Серед них недотримання процедури реєстрації платників податку чи порушення у сфері відшкодування ПДВ;

– закріплено матеріальну відповідальність органу за неправомірні діяння його посадових осіб та безвинну відповідальність контролюючих органів тощо.

В частині імплементації положень Плану дій BEPS зазначеними законопроєктами:

– запроваджено концепції оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючої особи;

– запроваджено трирівневу структуру документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальну документацію (майстер-файл) та звіт у розрізі країн (country-by-country reporting);

– імплементовано положення 8-10 кроків плану BEPS щодо контролю за розподілом функцій, ризиків та нематеріальних активів всередині групи компаній, вдосконалення правил для операцій з сировинними товарами шляхом виключення обмеження на застосовування виключно біржових котирувань певних бірж та надання можливості використовувати котирувальні ціни на такі товари;

– визначено порядок проведення процедури взаємного узгодження, що передбачає механізм подачі заяви на розгляд справи за процедурою взаємного узгодження, вимоги до такої заяви, порядок дій компетентного органу, тощо;

– запроваджено концепцію оподаткування прирівняних до дивідендів платежів, що передбачає коригування за методологією та процедурами, передбаченими для контролю за трансфертним ціноутворенням, при здійсненні операцій з нерезидентами.

В частині місцевих податків і зборів значеними законопроєктами:

– запроваджено уніфіковану форму інформації щодо ставок та пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку надання її органами місцевого самоврядування до контролюючих органів;

– скасовано обов’язок органів місцевого самоврядування щодо щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків і зборів;

– скасовано пільги по платі за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території населених пунктів на лінії зіткнення;

– скасовано для платників І – ІІІ групи єдиного податку звільнення від сплати земельного податок у разі провадження діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Окрім того, законопроекти вносять зміни у питаннях податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, рентної плати тощо.

Коментар першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики  Ярослава Железняка:

“Законопроект №1210 допоможе боротися з офшорами за міжнародними стандартами.

Крім того, в законопроекті з`явилися нові зміни в інтересах платників податків та інвесторів.

– Встановили поріг податкового боргу, з якого податкова може «скидати» підприємців зі спрощеної системи. Зараз втратити право на єдиний податок можна навіть за борг в 1 грн у двох кварталах поспіль.

– Підвищили ліміти доходів для «спрощенців» 1-3 групи до 1, 5 та 7 млн грн відповідно.

– Додали запобіжник від тиску на бізнес та позапланових перевірок податкової міліції на підставі ухвали слідчого судді. Раніше були випадки, коли правоохоронцям дозволяли проводити перевірки одразу тисячі підприємств без обґрунтованих підстав.

– Зменшили розмір нарахованих з 2017 року штрафів за несвоєчасну реєстрацію окремих категорій податкових накладних ПДВ, які платники вже оскаржують в судах.

– Дали можливість реально запрацювати нормі, яка звільняє дивіденди від оподаткування ПДФО, якщо інвестор спрямовує всю суму у статутний капітал підприємства.

Крім того, нам вдалося відстояти ряд зауважень бізнесу й експертів до редакції 1-го читання. Наприклад, закріпити строк давності для проведення перевірок (окрім зарплатних податків), не збільшувати тривалість перевірок, зменшити розмір штрафів порівняно з першим читанням тощо”.

ДжерелоFINBALANCE

Залиште коментар