Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнятий законо, що обмежує права українського бізнесу. Проте розширюються повноваження контролюючих органів.

0 75

У шосту річницю сумнозвісних “законів 16 січня”, парламент прийняв новий закон, що обмежує права українського бізнесу, – відмечають ЗМІ. Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 1210 – більш відомий як “законопроект про податковий терор”. Під час роботи над законопроектом в профільному комітеті були враховані багато поправок, але глобальні правки, які попередили удар по бізнесу, були відхилені”, вважає депутат Южаніна. Серед ключових нововведень – податківці будуть “коригувати” фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів;
норми про донарахування 18% податку на прибуток ІТ-компаній за кордоном;
підвищення ренти на видобуток газу і руди;
дискримінація іноземних інвесторів за рахунок оподаткування курсової різниці.
Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів – за рахунок т. з. “правила ділової мети”, що може суттєво вдарити по українському експорту, в т. ч. в країни Євросоюзу.
Досить суттєво виростуть податкові штрафи для бізнесу.
При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі і штрафи.
При розгляді законопроекту народний депутат України Олексій Гончаренко звернувся до спікера ВР із заявою про порушення регламенту. “Розгляд цього документа відбувається з порушенням вимог статті 117 регламенту Верховної Ради, згідно з якою законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніш як за 10 днів до дня його розгляду на пленарному засіданні ВР “, – заявив Гончаренко. За його словами, депутати повинні були отримати документ не пізніше 6 січня, але отримали його сьогодні вранці, тому не могли підготуватися, адже “до законопроекту подано тисяча сторінок правок.
До другого читання надійшло 2219 поправок, з яких 1174 враховано, а одна тисяча сорок п’ять відхилено. В цілому, за підрахунками економістів, законопроект № 1210 може коштувати Україні близько 1% ВВП країни, тобто приблизно 36-37 млрд грн, – зазначають ЗМІ.
Проти цього законопроекту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України – в т. ч. Європейська бізнес-асоціація, Американська торгова палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших”.
Так у Раді підприємців при Кабінеті міністрів України законопроект № 1210 назвали “податковим терором”.
Джерело: ЮВУ

Залиште коментар