Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято Декларацію «Вивчені уроки і виклики, з якими стикнулась судова влада протягом і після пандемії COVID-19».

0 7

10 червня Європейська комісія з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) під час спеціальної заочної пленарної зустрічі затвердила Декларацію «Вивчені уроки і виклики, з якими стикнулась судова влада протягом і після пандемії COVID-19».

Декларація принципів є основою нової програми («оперативного плану») CEPEJ для надання державам-членам плану дій на час кризового періоду, який впливатиме на роботу судових органів.

«Пандемія COVID-19 – це криза у сфері охорони здоров’я із серйозними людськими та соціальними наслідками, з викликами для судів та судових органів у державах-членах. Така криза у сфері охорони здоров’я може повторитися. Судові системи мають бути готовими, зокрема, коли мова йде про ефективні рішення для забезпечення безперервності роботи судів та доступу до правосуддя з дотриманням прав людини».

У Декларації зазначається, що «криза вимагає негайного та невідкладного реагування». Однак будь-яка реакція на кризу має обов’язково ґрунтуватися на принципах верховенства права і повинна поважати та захищати права людини. «Надзвичайні заходи повинні здійснюватися у відповідності до принципів законності, правової визначеності та пропорційності й потребують здійснення постійного оцінювання. За потреби, необхідно проводити консультування судових органів та представників правничої професії з питань нормативних актів у сфері надзвичайних ситуацій. Будь-які впроваджені заходи повинні мати фіксовану дату закінчення, а судовий перегляд має відбуватись у встановлений термін», – наголошуються у Декларації.

Забезпечення охорони здоров’я і безпеки усіх працівників системи правосуддя, а також відвідувачів судів, має бути пріоритетним завданням під час та після кризи. Необхідно вживати заходи безпеки для забезпечення необхідного дистанціювання у приміщеннях суду. «Всі заходи мають відбуватися після консультацій і роз’яснення усім зацікавленим сторонам, їх необхідно регулярно оцінювати і адаптувати до нових умов. Все це може вимагати додаткових інвестицій у судову інфраструктуру», – йдеться у Декларації.

З текстом Декларації принципів можна ознайомитися за посиланням https://supreme.court.gov.ua/userfil…/…/2020_06_11_CEPEJ.pdf

Залиште коментар