Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Провайдери мають співпрацювати по справах у кримінальному провадженні.

0 7

У ВРУ хочуть запровадити використання електронних доказів та зобов’язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті. Відповідний законопроєкт №4004 зареєстрований у парламенті за авторства нардепа “Слуги народу” Дениса Монастирського та за підписами групи депутатів “За майбутнє”, “Довіри” і СН (усього 13 підписантів). В ньому йдеться про вдосконалення державно-приватної взаємодіюї правоохоронців та провайдерів під час проведення оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасового доступу до інформації, речей і документів.

Так, провайдери телекомунікацій будуть зобов’язані за власні кошти встановлювати у своїх мережах інструментарій, необхідний для проведення негласних слідчих (розшукових) дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, отримання і маршрут передавання інтернет-послуг, їх тривалість та зміст.  Також оператори мають сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів та недопущенню розголошення їх проведення. Окрім цього законопроєкт доповнить перелік процесуальних джерел доказів електронними доказами, а також створить порядок спеціальної конфіскації віртуальних активів.

Електронним доказом є інформація в електронній формі з відомостями, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До електронних доказів можуть належати текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео – та звукозаписи тощо, віртуальні активи, сайти, текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані та бази даних.

Також у документі наголощується, що зараз спеціальна конфіскація не охоплює віртуальні активи, хоча переважно через неврегульовані законом віртуальні ринки здійснюється легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. За законопроєктом віртуальні активи, що були предметом кримінального правопорушення або іншого суспільно небезпечного діяння, можуть бути конфісковані, крім тих, які повертаються власнику (законному власнику).

Залиште коментар