Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Протягом року Мін’юст створить реєстр об’єктів нерухомого майна

0 28

Міністерство юстиції створить Реєстр об’єктів нерухомого майна як підсистему, призначену для автоматизації процесів ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно, з метою надання в повному обсязі достовірних відомостей про нерухоме майно державним реєстраторам, органам місцевого самоврядування та органам державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідні зміни внесено до Порядку ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно постановою Кабміну від 6 червня 2018 року № 484, яка набула чинності 22 червня.

Реєстр повинен бути створений до 22 червня 2019 року.

Також удосконалено процедуру надання (припинення) безпосереднього доступу посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування та інших визначених законом осіб, адвокатів і нотаріусів (користувачів) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Доступ користувачів здійснюється на підставі договору, укладеного з технічним адміністратором, крім випадку надання посадовим особам державних органів автоматизованого доступу з використанням спеціальних програмних засобів за допомогою прикладного програмного інтерфейсу.

Технічний адміністратор укладає відповідний договір з адвокатом, приватним виконавцем, приватним нотаріусом, членом Громадської ради доброчесності. Якщо користувачем є посадова особа держоргану, органу місцевого самоврядування, державний нотаріус, такий договір укладається з відповідним органом, в якому працює така особа.

Такий доступ на підставі договору здійснюється за умови використання кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, посилено вимоги до захисту інформації, що міститься в Держреєстрі прав на нерухоме майно, шляхом застосування засобів криптографічного захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами відповідної державної експертизи.

Користувач може здійснювати пошук відомостей, завантажувати і переглядати їх в електронній формі для подальшого використання, зокрема друку. Відповідна інформація надається незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Ну, а поки реєстр не запущений, за статусом своєї нерухомості можна стежити, зареєструвавшись на SMS-Маяку. За допомогою даного сервісу власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через повідомлення в кабінеті користувача.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар