Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пропонується штрафувати громадян України за неповідомлення щодо отримання іншого громадянства

0 25

У парламенті зареєстрований депутатський законопроект № 3 514 «Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо множинного громадянства)».

Законопроектом пропонується доповнити КоАП новою статтею такого змісту:

«Неподання або несвоєчасне подання повнолітнім громадянином України, який добровільно отримав іноземне громадянство (підданство), письмової заяви про це та копії документа, що підтверджує вступ до іноземне громадянство (підданство), в спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері громадянства , підпорядкований йому орган за місцем проживання чи дипломатичне представництво або консульська установа – тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ».

Ініціатори проекту вважають, що окремі випадки перебування громадян України в множині громадянство несуть в собі загрозу національній безпеці України в тому випадку, коли про це невідомо відповідним державним органам. Наприклад, що стосується доцільності допуску такої особи на державну службу, до державної таємниці і т.п. Саме тому необхідно закріпити на законодавчому рівні не тільки обов’язок громадянина України повідомляти про факти множинного громадянства, а і встановити адмінвідповідальність у разі неповідомлення.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар