Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проектом закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб’єктів, на які поширюється дія антикорупційного законодавства. Законопроектом виключаються числа членів сім’ї суб’єкта декларування дітей, які з ним не проживають. 

0 15

Ухвалений за підтримки громадськості Закон України “Про запобігання корупції” зобов’язує народних депутатів, державних службовців, суддів та інших посадовців декларувати власне майно та доходи, а також майно та доходи членів своїх сімей. Це ефективний інструмент для виявлення фактів незаконного збагачення публічних посадовців. Тобто декларанти отримують можливість, зареєструвавши дитину за іншою адресою проживання, надалі не вказувати в своїх деклараціях придбання нерухомості, транспортних засобів, коштовних речей цією дитиною – і в такий спосіб приховувати власне майно. Діти ж не будуть зобов’язані доводити походження коштів, якщо вони не є суб’єктами декларування. Таким чином, публічні службовці отримують широкі можливості для приховування своїх статків, а система електронного декларування, яка є одним із найбільш надійних механізмів стримування розвитку корупції, стає ліберальною, фактично не ефективною для протидії клорупції.

Також законопроект №3355-1 необґрунтовано звільняє від декларування й інших осіб, які мають реальну можливість використовувати своє становище з корупційною метою: заступників керівника Офісу, радників, помічників та уповноважених Президента України, які виконують свої обов’язки на громадських засадах, а також помічників суддів Конституційного Суду.

Залиште коментар