Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято Закон про споживче кредитування

0 33

Верховна Рада 15 листопада прийняла Закон «Про споживче кредитування» (законопроект № 2455).

Закон визначає загальні правові та організаційні засади споживчого кредитування в Україні відповідно до міжнародно-правовимім стандартами в цій сфері. Передбачено створити механізм споживчого кредитування, який забезпечить захист прав і законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців, створить належну конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки України.

Дія Закону поширюється на всі споживчі кредити (для особистих цілей, сімейних потреб) і не охоплює кредити для підприємницьких цілей.
Закон регулює відносини між кредитодавцем, кредитними посередниками і споживачами при наданні послуг споживчого кредитування. Зокрема, встановлюється:

– Обов’язок кредитодавця надавати і роз’яснювати умови та особливості споживчого кредиту;

– Обов’язок банку чи іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника;

– Вимоги до реклами відповідно до Директиви ЄС 2008/48 про договори споживчого кредитування, зокрема, стосовно інформації щодо ефективної процентної ставки. Заборонено рекламу 0% кредитів і кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника;

– Регулюються питання надання додаткових і супутніх послуг за договорами споживчого кредитування. Споживач буде проінформований про ефективної, а не номінального відсотка, починаючи від реклами кредиту і закінчуючи укладеним договором.

Відповідно до Закону, споживач в разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю відсотки за користування кредитом і вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням і погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом.

Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу у разі дострокового повернення. Також кредитодателю забороняється встановлювати споживачу будь-яку плату, пов’язану з достроковим поверненням кредиту.

Встановлено, що споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів. Договором може бути передбачений обов’язок повідомлення кредитодавця про намір дострокового повернення споживчого кредиту з оформленням відповідного документа.

Закон передбачає реструктуризацію зобов’язань за договором про споживчий кредит, встановлює черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит і особливості відповідальності споживача за договором про споживчий кредит.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар