Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято Закон про скасування оподаткування пенсій, але не всіх

0 17

На вечірньому засіданні 2 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (законопроект № 4542).

Закон передбачає скасування оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету.

При цьому оподатковуються суми пенсій, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10 740 грн), – в частині такого перевищення.

Такі пенсії будуть оподатковуватися за базовою ставкою 18%. Відзначимо, що Комітет пропонував ставку 80%, але депутати при розгляді не підтримали таку поправку.

Також оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Але це правило не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Дискусію викликало питання оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів – але не була підтримана поправка про скасування коефіцієнту оподаткування, який діє до кінця цього року.

Проте експерти вважають що Президент може ветувати даний Закон.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар