Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято Закон про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ

0 12

Верховна Рада 24 листопада прийняла Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (законопроект № 1123).

Законом встановлюється, що реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи:

1. Протягом 1 року з дня набрання чинності Законом.

На першому етапі буде здійснюватися реформування друкованих ЗМІ та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабміном за поданням ЦОВВ, що забезпечує формування державної політики у сфері телерадіомовлення, інформаційній та видавничій сферах.

Організовується підвищення кваліфікації працівників таких редакцій, складається Зведений список об’єктів реформування.

У перелік друкованих ЗМІ та редакцій, які підлягають реформуванню на першому етапі, включаються ті друковані ЗМІ та редакції, які звернулися з клопотаннями.

2. Протягом наступних 2-х років.

На другому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, котрі не реформовані на першому етапі.

Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюватися такими способами:

1) вихід органів держвлади, інших держорганів та органів місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ та редакції – у разі відсутності державного (комунального) майна у майні редакції;

2) вихід органів зі складу засновників (співзасновників) з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості;

3) вихід органів зі складу засновників (співзасновників) з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній або комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, – у випадку, коли трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цією законом строку пропозиції щодо свого участі у реформуванні;

4) перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, в офіційні друковані видання.

Закон також містить норму, згідно з якою реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери розповсюдження з метою забезпечення їх функціонування може бути надана державна підтримка за рахунок коштів держбюджету. Надання держпідтримки здійснюється за умови забезпечення функціонування друкованого ЗМІ, збереження його назви, цільового призначення та тематичної спрямованості.

Формами такої державної підтримки можуть бути:
– Встановлення для редакцій пільгових умов надання в оренду приміщень, що перебувають у державній або комунальній власності,
– Адресна підтримка,
– Надання редакціям пріоритетного права на укладення договорів на висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Закон прийнято з урахуванням поправок, висловлених при обговоренні.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар