Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято Закон про приватизацію

34

Приватизацію держмайна врегулювали одним законом. Документом регламентовані правові, економічні та організаційні основи приватизації державного та комунального майна і майна, що належить АР Крим.

Також встановлена ​​класифікація об’єктів приватизації, визначені суб’єкти приватизації, повноваження державних органів і порядок і способи приватизації.

Дія Закону не поширюється на приватизацію об’єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків.

Об’єкти приватизації розділені на:

– об’єкти малої приватизації: єдині майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів, в тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, передані в оренду, крім єдиних майнових комплексів державних підприємств, що належать до об’єктів великої приватизації; відокремлене майно; об’єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об’єкти; об’єкти соціально-культурного призначення; пакети акцій акціонерного товариства, утвореного в процесі приватизації та корпоратизації, акції (частки), що належать державі в статутному капіталі господарських товариств, інших господарських організацій і підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності та розташованих на території України або за її межами, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об’єктів великої приватизації; інші об’єкти, які не належать до об’єктів великої приватизації;

– об’єкти великої приватизації: об’єкти державної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакети акцій (часток) суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належить державі), вартість активів яких за даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн. грн.

Також встановлено, що приватизація земель державних і комунальних підприємств, установ та організацій регулюється Земельним кодексом України.

Приватизації не підлягають казенні підприємства та об’єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності і об’єкти права власності українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.

Відповідний Закон «Про приватизацію державного та комунального майна» (проект № 7066) прийнятий на ранковому засіданні Верховної Ради сьогодні, 18 січня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.

Джерело:

ЮРЛІГА

Комментарии