Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято довгоочікуваний Закон для ринку б / в автомобілів

0 26

12 квітня Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів (законопроект № 3046-д).
Вносяться зміни до пункту 189.3 статті 189 НК щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ для операцій з уживаними товарами.
Законом, зокрема, поширене застосування маржинального принципу (оподаткування різниці між ціною продажу і ціною придбання) для визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання б / в товарів на операції з поставки товарів, придбаних у будь-яких осіб, які не є платниками зазначеного податку (сьогодні такий принцип діє тільки по придбаних у фізичних осіб), а також виключено умову про однорідність б / в товарів при визначенні бази оподаткування при їх продажу.
Також виключені норми НК щодо порядку визначення ціни продажу б / в товарів для фізичних осіб і щодо поняття нового транспортного засобу, яке наведене в пункті 189.3 статті 189 НК і застосовується для цілей визначення бази оподаткування ПДВ.
Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.
Відзначимо, що зараз головною причиною відсутності нормального ринку старих ТЗ є небезпека повторного нарахування ПДВ на повну вартість одного і того ж ТЗ. Так, перший раз ПДВ обкладається операція продажу нового ТЗ офіційним дилером, а вдруге – при повторній реалізації юрособою (дилером) того ж, але вже б / у транспортного засобу, який перед цим було викуплено у споживача.
Закон покликаний вирішити цю та інші проблеми і впорядкувати продажу старих автомобілів.
Очікується, що прийняття Закону запустить повноцінну торгівлю уживаними автомобілями через офіційні дилерські мережі.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар