Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав Закон про захист бізнесу

0 48

Президент Петро Порошенко схвалив зміни до КПК, покликані захистити бізнес від тиску правоохоронних органів.

Законом передбачена обов’язкова відеофіксація проведення обшуку. Відеозапис стає невід’ємним додатком до протоколу обшуку. Крім того, стороні захисту надається право самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку. Особа, в житло якого проводиться обшук, має право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення.

Передбачено також заборона вилучення оригіналів фінансових документів, серверів, комп’ютерів і телефонів підприємців при обшуках.

Згідно з новою редакцією статей 160, 164, 165, 168 КПК сторона обвинувачення зобов’язана довести необхідність вилучення оригіналів документів або їх копій і робити копії необхідної інформації із залученням спеціаліста. При цьому вилучення електронних інформаційних систем забороняється.

Також доповнено перелік підстав для закриття кримінального провадження, зокрема, в разі наявності не скасовані постанови слідчого, прокурора про припинення кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини першої статті 284 КПК.

Нагадаємо, Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування» (урядовий проект № 7275) був прийнятий ВР 16 листопада.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар