Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав Закон про дипломатичну службу

0 32

15 червня Президент підписав Закон «Про дипломатичну службу» (проект № 7322), яким встановлено правові основи і порядок організації дипломатичної служби як складової державної служби, а також особливості її проходження та правового статусу посадових осіб дипломатичної служби. Закон вступить в силу через 6 місяців з дня офіційного опублікування.

Глава держави підкреслив, що новий Закон робить дипломатичну службу передової, ефективної, збройної, захищеної і європейської, а також базується на всіх принципах, які були закладені в Угоді про асоціацію.

Дипломатична служба визначається як державна служба особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності посадових осіб дипломатичної служби, пов’язаної з реалізацією зовнішньої політики України, захистом національних інтересів держави в сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів українських громадян і юридичних осіб за кордоном.

Передбачено, зокрема, встановлення контрактної форми проходження дипломатичної служби, категоризацію дипломатичних посад з урахуванням стандартів держслужби і вирішення питань, пов’язаних з довгостроковою відрядженням даних працівників.

Також дано визначення ротації як планового заміщення посад в органах дипломатичної служби посадовими особами цієї служби.

Крім того, врегульовані питання визначення специфіки оплати праці, соціального і медичного забезпечення працівників дипломатичної служби.

Нагадаємо, Президент вніс законопроект до Парламенту 20 листопада 2017 року. Законопроект був прийнятий як Закон 5 квітня, але Президент не підписав його, а повернув з двома пропозиціями:

– надзвичайний і Повноважний Посол України, Надзвичайний і Повноважний Посол України з резиденцією в Києві, Постійний представник України при міжнародній організації, Представник України при міжнародній організації, Глава Місії України при міжнародній організації призначаються на посади і звільняються з посад Президентом України за поданням Міністра закордонних справ України. Міністр закордонних справ вносить кандидатури на ці посади після консультацій в комітеті Верховної Ради України, до предмета відання якого належить питання дипломатичної служби. Це положення не застосовується у разі призначень на посаду за сумісництвом;

– в системі органів дипломатичної служби можуть утворюватися спеціальні місії, а також делегації на сесії статутних органів міжнародних організацій, статус, завдання та функції яких в залежності від рівня місії визначаються відповідно Президентом, Кабінетом Міністрів або Міністром закордонних справ.

Народні депутати повторно розглянули законопроект № 7322 і прийняли його в цілому з пропозиціями Президента 7 червня.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар