Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав закон про держзакупівлі.

0 21

Про це міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус повідомив у своєму Twitter.
“Напередодні дня народження (26 вересня – ІФ).! Президент підписав закон про держзакупівлі Складна, потрібна реформа Економія в рік – 50 млрд грн”, – написав він.
За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), новий закон підтверджує відкриття доступу до всієї інформації та державних тендерах, включаючи пропозиції ціни, перелік власників компаній-учасників, протокол оцінки. Закон унеможливить навмисне блокування торгів шляхом процедури оскарження в суді, а брати участь у тендерах стане простіше – повну документацію повинні подавати тепер тільки потенційні переможці, а вимагати від учасників довідки, які є в публічному доступі, буде заборонено.
Технічні правки, які вніс закон, дозволять Україні приєднатися в рамках Угоди Світової організації торгівлі про держзакупівлі Угода про державні закупки (GPA). Це відкриє українським компаніям доступ до ринку держзакупівель за кордоном загальним обсягом $ 1,7 трлн.
Закон підвищує поріг закупівель, які підпадають під його дію: для товарів – 100 тис СО. грн до 200 тис. грн, для робіт – з 1 млн грн до 1,2 млн грн. Також закон скасовує зобов’язання всіх учасників подавати документи, що підтверджують право брати участь у тендері, документи подає тільки переможець.
Як повідомлялося, 15 вересня Верховна Рада прийняла зміни до законів, що стосуються сфери державних закупівель. Тепер держзакупівлі проводитимуться відповідно до міжнародних стандартів.
А.Абромавічус пообіцяв, що вже в жовтні уряд внесе на розгляд парламенту законопроект, який пропонує перевести всі державні закупівлі в електронну площину.

Джерело:

#законодавство #право #держзакупівлі #президент

Залиште коментар