Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правила індексації при підвищенні посадових окладів

0 24
Тільки зростання посадового окладу впливає на початок обчислення індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) при нарахуванні індексації – пояснюють в Мінсоцполітики.

Правило із п. 5 Порядку № 1078 вказує, що значення ІСЦ приймають за 1 або 100% у місяці підвищення тарифних ставок (посадових окладів). Обчислюють ІСЦ для подальшої індексації з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (посадових окладів).

Суму індексації у місяці підвищення тарифних ставок (посадових окладів) не нараховують, якщо розмір підвищення зарплати перевищує суму індексації, яка склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення зарплати не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення тарифних ставок (посадових окладів), то сума індексації у цьому місяці розраховують як різниця між сумою індексації і розміром підвищення зарплати. Коли ж відбувається підвищення тарифних ставок (посадових окладів), то у місяці підвищення враховують всі складові зарплати, які не мають разового характеру.

При зростанні зарплати за рахунок інших її складових, без підвищення тарифних ставок (посадових окладів), суму індексацію не зменшують на розмір підвищення зарплати.

Порівнюють суму підвищення зарплати із сумою індексації в умовах місяця, у якому відбулося таке підвищення.

Приміром, якщо визначають суму підвищення доходу для його порівняння із сумою індексації, яка склалася на квітень 2021 року, то треба враховувати посадовий оклад до (станом на березень 2021 року) та після його підвищення та всі складові зарплати, які були встановлені на квітень 2021 року.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 09.04.2021 р. № 2144/0/290-21/51.

Залиште коментар