Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу — за оновленою формою

0 4

Кабінет Міністрів України 28 грудня 2021 прийняв Постанову №1392, якою внесено зміни до «Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. N 413 (далі – Постанова №413).

Прийняття цієї Постанови №413 обумовлено вступом в дію з 1 січня 2022 року Закону України від 14.12.2021 р. №1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон №1946).

Цей Закон запроваджує особливу систему оподаткування для ІТ компаній, що є резидентами Дія Сіті, та створює для них особливий вид працевлаштування.

Змінено назву форми Повідомлення. Тепер вона називається «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту» (далі – Повідомлення).

Нова форма Повідомлення передбачає чотири категорії працівників, про яких надсилають Повідомлення:

1 – наймані працівники за основним місцем роботи;

2 – працівники за сумісництвом (раніше їх позначали як працівників без

трудової    книжки);

3 – гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;

4 – працівники на підставі цивільно-правових договорів.

Зобов’язання подавати Повідомлення встановлені:

  1. ч. 4 ст. 24 КЗпП– «працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом… та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу…»;
  2. ч.1 ст. 23 Закону №1946 – «до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидент Дія Сіті повідомляє про укладення гіг-контракту ДПС…».

Таким чином, зобов’язані повідомляти ДПС про прийняття на роботу роботодавці:

– підприємство, установа, організація незалежно від форми власності та підпорядкування;

– фізична особа, що використовує найману працю (ФОП-роботодавець);

– резидент Дія Сіті.

Порядком № 413 установлено, що «повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається… до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті …».

Про кого повідомляти

Роботодавець – підприємство, установа, організація, фізична особа – підприємець – у разі прийняття працівника на умовах трудового договору;

–  про прийняття на основне місце (категорія 1 у формі Повідомлення);

– про прийняття за сумісництвом — зовнішнім або внутрішнім (категорія 2               

            у формі Повідомлення).

Роботодавець – резидент Дія Сіті – повідомляє ДПС про укладення гіг-контракту (категорія 3 у формі Повідомлення) чи у разі залучення фахівця на умовах цивільно-правового договору (категорія 4 у формі Повідомлення).

Інформація, що міститься у повідомленні, вноситься до Реєстру страхувальників та Реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Прес-служба Головного управління

Залиште коментар