Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пенсійна реформа опублікована: що прийняли депутати

0 94

10 жовтня в офіційному виданні «Голос України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно підвищення пенсій».

Норми Закону про підвищення пенсій, а також відновленні виплати пенсії працюючим пенсіонерам в повному розмірі застосовуються з 1 жовтня 2017 р Так, з 1 жовтня пенсіонерам будуть перераховані пенсії з урахуванням єдиного показника середньої зарплати, використовуваного при призначенні, обчисленої як середній показник за 2014 року – 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

При перерахунку пенсій використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений Держбюджетом на 1 грудня 2017 р збільшений на 79 грн (1 452 грн).

З 1 січня 2018 р будуть скасовані спеціальні пенсії для держслужбовців, депутатів, прокурорів, працівників дипломатичної служби і т. Д.

Право на призначення дострокової пенсії за віком мають:

– особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики;

– особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи;

– жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку;

– військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь в бойових діях і в АТО, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків.

Для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, підприємствам, установам і організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота в розмірі не менше однієї особи в середньооблікової чисельності штатних працівників.

З 1 січня 2018 р пенсія за віком призначатиметься:

– при наявності 25 років страхового стажу на 1 січня 2018 року – в 60 років. Величина необхідного стажу буде щорічно збільшуватися на рік до досягнення 35 років в 2028 році;

– при наявності від 15 до 25 років страхового стажу на 1 січня 2018 року – в 63 роки. Величина стажу буде збільшуватися до досягнення діапазону від 25 років до 35 років в 2028 році;

– при наявності 15 років страхового стажу на 1 січня 2019 р але менше 16 років, які давали б право виходу на пенсію в 63 роки, – в 65 років. Діапазон необхідного стажу буде щорічно збільшуватися на рік. Тобто з 2028 року пенсії в 65 років будуть призначатися особам, які мають 15 – 25 років стажу.

Для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу будуть зараховуватися періоди:

– підприємництва на спрощену систему оподаткування;

– проходження військової служби до 31 грудня 2017 року включно;

– відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 р по 30 червня 2013 р .;

– відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 р до моменту введення сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Тим, кому не вистачає страхового стажу, можна буде докупити необхідні роки. Для цього Законом передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди (в тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою мінімального страхового внеску на дату укладення договору, помноженого на коефіцієнт 2.

Крім того, Законом з 2021 року передбачається щорічна індексація пенсій, яка буде проводитися автоматично шляхом збільшення на коефіцієнт, що відповідає 50% зростання середньої зарплати і 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар