Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підписано Закон про сприяння залученню іноземних інвестицій

0 48

Спрощено процедуру іноземного інвестування в Україну шляхом введення правового режиму обліку права власності на цінні папери клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників.

Українським депозитарним установам надано можливість відкривати рахунки в цінних паперах номінального утримувача для іноземних депозитарних установ.

Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» № 2418-VIII Президент підписав 20 липня 2018 року.

Так, в Закон «Про депозитарну систему України» введено поняття «номінальний утримувач» – іноземна кредитна організація, зареєстрована в державі – члені Євросоюзу або є членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) або Комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (MONEYVAL), яка відповідає встановленим НКЦПФР вимогам, і відповідно до законодавства держави, в якому зареєстровано фінансів е установа, має право надавати своїм клієнтам послуги з обліку цінних паперів і реєстрації переходу права власності на цінні папери, в тому числі в інших державах на підставі відповідних договорів з іноземними фінансовими установами.

Встановлено, що рахунок в цінних паперах номінального утримувача відкривається депозитарною установою іноземної фінансової установи на підставі договору про надання послуг з обслуговування рахунку в цінних паперах номінального утримувача. Рахунок не може бути відкритий іноземному фінустанові з високим рівнем ризику легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму.

На рахунку, депозитарна установа в порядку, встановленому Комісією, веде облік цінних паперів, прав на цінні папери, що належать клієнтам номінального утримувача, а також клієнтам клієнта номінального утримувача. На цінні папери, права на які враховуються на рахунку номінального утримувача, не може бути звернено стягнення за зобов’язаннями номінального утримувача.

Іноземна фінансова установа може відкрити в депозитарній установі кілька рахунків у цінних паперах номінального утримувача для депозитарного обліку цінних паперів своїх клієнтів.

Номінальний утримувач розкриває інформацію про власників і їхніх цінних паперах, операціях з ними у випадках, встановлених законом. Депозитарна установа зобов’язана повідомляти Комісію про виявлені факти порушення вимог про розкриття інформації.

У разі нерозкриття номінальним утримувачем інформації Комісія має право заборонити або обмежити на термін до усунення зазначеного порушення проведення всіх або окремих депозитарних операцій на рахунку.

Кількість прав на цінні папери на рахунку в цінних паперах номінального утримувача повинно бути цілим числом і не може бути негативним.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар