Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оподаткування пенсій скасовано – Закон вступив в силу

0 38

Сьогодні, 1 липня, набрав чинності Закон від 02.06.2016 № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».
Закон передбачає скасування оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсій (включаючи суму індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету.
При цьому оподатковуються за базовою ставкою 18% суми пенсій, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10 740 грн), – в частині такого перевищення.
Також оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.
Але це правило не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Джерело:

Юрліга

Залиште коментар