Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оновлено порядок ведення військового обліку

0 48

Затверджено новий  Порядок організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов’язаних – з метою належним чином здійснювати аналіз кількісного і якісного складу призовників / військовозобов’язаних, їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час.

Відзначимо, що документ поширюється не тільки на органи держвлади і місцевого самоврядування, а й на підприємства, установи, організації та навчальні заклади незалежно від їх підпорядкування і форми власності.

Встановлено норми, за якими визначається кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку. Зокрема, для підприємств / установ / організацій при наявності на військовому обліку:

– Від 500 до 2000 призовників та військовозобов’язаних – 1 особа;
– Від 2000 до 4000 призовників та військовозобов’язаних – 2 особи;
– Від 4000 до 7000 призовників та військовозобов’язаних – 3 особи;
– На кожні наступні 3000 призовників та військовозобов’язаних – по 1 особі додатково.

При наявності на військовому обліку менше 500 призовників та військовозобов’язаних обов’язки з ведення військового обліку покладаються на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом, якому встановлюється доплата в розмірі до 50% посадового окладу.

Про призначення, переміщення і звільнення осіб, відповідальних за ведення військового обліку, необхідно проінформувати відповідні районні (міські) військові комісаріати в 7-денний термін.

На держоргани, підприємства, установи та організації покладається, зокрема, виконання таких заходів:

– Перевірка у громадян при прийомі на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів;
– Напрямок в 7-денний термін до відповідних військових комісаріатів повідомлень про зміну облікових даних призовників та військовозобов’язаних;
– Оповіщення на вимогу військових комісаріатів призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до комісаріати та забезпечення їх своєчасного прибуття;
– Складання і подання щороку до 1 грудня до військових комісаріатів списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць тощо

Новий Порядок затверджений постановою КМУ від 7 грудня 2016 року № 921.

Попередній Порядок (постанова Кабміну від 09.06.1994 № 377) втрачає силу.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар