Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нові правила перевірок дотримання трудового законодавства діють

0 6

Як ми вже повідомляли, Президент України підписав Закон №1320 щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання під час заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. І ось цей Закон оприлюднено, а отже він набере чинності 27 квітня 2021 р.

Законом зокрема:

– розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;

– уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;

– встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку тощо.

Надалі невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці чи її територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також недопущення посадових осіб цих органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом, потягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 850 до 1700 грн.

Стосовно розмежування контролю за дотриманням трудового законодавства встановили, що органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо здійснення заходів указаного державного нагляду (контролю) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб – підприємців, які використовують працю найманих працівників. Це буде відбуватися шляхом подання посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідного звернення до Держпраці з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

Джерело

Залиште коментар