Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Новації оновленого закону про вищу освіту

0 30

Новим законом, зокрема, скасовується ступінь кандидата наук, зате вводяться такі ступені вищої освіти: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук. Крім того, Верховна Рада передбачила функціонування Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти як незалежної організації. Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту. Прийняття цього законопроекту підтримали 276 депутатів.

Встановивши  п’ять ступенів згаданих вище, парламент заразом визначив, що доктор філософії — це академічна і перша наукова ступінь, яка може виходити на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра. Крім того, він заклав у функції так званого Національного агентства з вищої освіти, формування вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти. Членами цього агентства стануть всі вузи, незалежно від форми власності. Нацагентство формуватиметься з 25 осіб, з яких 2 — делегуються Національною академією наук, по 1 — з кожної Національної галузевої академії наук, 13 — обираються з’їздами з числа представників вузів (9 — від державних вузів, 1 — від комунальних, 3 — від приватних), інші 3 — спільним представницьким органом Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, а ще 2 — з’їздом представників органів студентського самоврядування. Строк повноважень членів агентства — 3 роки.

Крім цього, парламент встановив, що у всіх вузах має діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вузами. Зокрема, при узгодженні з органами студентського самоврядування повинні будуть прийматися рішення про відрахування студентів та їх відновлення, перекладі, призначення заступника декана факультету, заступника керівника вузу по взаємодії з органами студентського самоврядування.

До того ж, Верховна Рада узаконила зовнішнє незалежне оцінювання знань як елемент системи прийому на навчання до вузів. При цьому вона констатувала, що прийом на навчання здійснюється за результатами зовнішнього оцінювання з урахуванням середнього балу документа про повну середню освіту.

Було  вирішено і мовне питання. Зокрема парламентарі визначили, навчання у всіх вузах здійснюється державною мовою. Однак вуз має право приймати рішення про викладання однієї або декількох дисциплін англійською або інших іноземних мовах, за умови забезпечення знань з відповідної дисципліни також і державною мовою.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар