Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк оновив програмне забезпечення для користувачів депозитарних послуг

31

НБУ ввів новий порядок здійснення депозитарної діяльності з державними цінними паперами.

Положення про проведення депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків по операціях з цінними паперами Національним банком України, затверджене постановою від 21 грудня 2017 року № 140, вступило в силу в повному обсязі з 2 квітня 2018 року.

Депозитарій НБУ відмовився від попередньої системи «ОВДП-онлайн2» і розробив нове програмне забезпечення «Депозитарій НБУ», побудоване на сучасних засобах автоматизації. Користувачі депозитарних послуг Національного банку можуть вже в ньому працювати.

«Депозитарій НБУ» зберіг повний набір функціональності, яка забезпечувалася системою «ОВДП-онлайн2», і одночасно передбачає нові функціональні можливості для учасників ринку.

Зокрема, з’явилася можливість відкриття сегрегованих рахунків – окремих персоніфікованих рахунків для всіх типів депонентів на рівні депозитарію Національного банку. Також система передбачає можливість переведення депонентів з агрегованих рахунків на відкриті сегреговані рахунки депонентів. Це допоможе спростити ведення обліку цінних паперів і підвищити надійність зберігання інформації про права на цінні папери клієнтів.

Завдяки новій системі стало можливим використання нових моделей розрахунків, зокрема, проведення операцій за принципом «оплата проти поставки цінних паперів», яка передбачає, що право власності на цінні папери переходить до нового власника тільки після оплати. Також в новій системі передбачена можливість проведення операцій за принципом «поставка цінних паперів без оплати», коли сторони не вимагають гарантій розрахунків з боку інфраструктури фондового ринку та регулюючих їх порядок умовами договору.

Крім того, реалізована можливість проведення операцій з облігаціями зовнішніх державних позик, які зараховуються для обліку та обігу на території України через систему кореспондентських відносин Депозитарію НБУ з міжнародним депозитарієм (Clearstream Banking Luxembourg).

Джерело:

ЮРЛІГА

Комментарии