Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Накопичувальні пенсії для українців

10


Фракція “Слуга народу” проголосила зробити обов’язковою накопичувальну пенсію для українців, що передбачає щомісячні внески у розмірі 1% від заробітної плати. Відповідний законопроект був зареєстрований у ВРУ в кінці грудня. Відповідно до нього передбачається, що кожен українець буде брати безпосередню участь у процесі накопичувального пенсійного забезпечення, яке зробить його майбутне сталим і заможним. Відповідно до цього законопроекту, роботодавців зобов’яжуть платити 2% від розміру заробітної плати працівників, а працюючі особи будуть сплачувати внески у розмірі, як мінімум, 1% від заробітної плати. Але працівник матиме право збільшити розмір внесків. У такому випадку роботодавець буде пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками у розмірі до 5% від суми його заробітку.

Після введення накопичувальної пенсійної системи кожен її учасник повинен буде вибрати для себе на сайті Центрального пенсійного адміністратора вид пенсійоного портфелю – консервативний, збалансований або динамічний. Для цього він має подати заяву встановленого зразка в органи Центрального пенсійного адміністратора.

Учасник системи має зробити вибір самостійно; як що ні, то його внески автоматично розподіляться між пенсійними портфелями; управління активами здійснюватиметься авторизованими компаніями, з якими Рада Пенсійного казначейства має укласти договори. Учасник системи зможе в майбутньому змінити пенсійний портфель або вибрати уповноважений недержавний пенсійний фонд за власним розсудом.

У разі смерті громадянина право власності на пенсійні заощадження перейдуть до його спадкоємців. До цього часу накопичені гроші будуть вважатися його власністю.

Розгляд законопроекту на початок 2020 р.

Джерело ЮВУ

Комментарии