Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Накопичувальні пенсії для українців

0 10


Фракція “Слуга народу” проголосила зробити обов’язковою накопичувальну пенсію для українців, що передбачає щомісячні внески у розмірі 1% від заробітної плати. Відповідний законопроект був зареєстрований у ВРУ в кінці грудня. Відповідно до нього передбачається, що кожен українець буде брати безпосередню участь у процесі накопичувального пенсійного забезпечення, яке зробить його майбутне сталим і заможним. Відповідно до цього законопроекту, роботодавців зобов’яжуть платити 2% від розміру заробітної плати працівників, а працюючі особи будуть сплачувати внески у розмірі, як мінімум, 1% від заробітної плати. Але працівник матиме право збільшити розмір внесків. У такому випадку роботодавець буде пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками у розмірі до 5% від суми його заробітку.

Після введення накопичувальної пенсійної системи кожен її учасник повинен буде вибрати для себе на сайті Центрального пенсійного адміністратора вид пенсійоного портфелю – консервативний, збалансований або динамічний. Для цього він має подати заяву встановленого зразка в органи Центрального пенсійного адміністратора.

Учасник системи має зробити вибір самостійно; як що ні, то його внески автоматично розподіляться між пенсійними портфелями; управління активами здійснюватиметься авторизованими компаніями, з якими Рада Пенсійного казначейства має укласти договори. Учасник системи зможе в майбутньому змінити пенсійний портфель або вибрати уповноважений недержавний пенсійний фонд за власним розсудом.

У разі смерті громадянина право власності на пенсійні заощадження перейдуть до його спадкоємців. До цього часу накопичені гроші будуть вважатися його власністю.

Розгляд законопроекту на початок 2020 р.

Джерело ЮВУ

Залиште коментар