Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Набув чинності закон про оренду державного та комунального майна

0 12

1 лютого набув чинності закон про оренду державного та комунального майна, який Рада ухвалила 3 жовтня 2019 року. Віднині оренда такого майна відбуватиметься через систему “ProZorro.Продажі”.

Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна у Facebook.

“Відтак, ера сумнівних підкилимних конкурсів залишається в минулому. Натомість починається новий етап – публічних онлайн аукціонів з рівними можливостями для усіх потенційних орендарів”, – заявили у Фонді.

У відомстві зазначили, що нова процедура передачі державного майна в оренду відбуватиметься у наступні етапи:

  1. прийняття рішення щодо наміру передачі майна в оренду;
  2. внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до електронної торгової системи (ЕТС);
  3. прийняття рішення про включення потенційного об’єкта оренди до одного із Переліків;
  4. публікація інформації в ЕТС про включений до Переліку потенційний об’єкт оренди;
  5. розміщення в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;
  6. проведення аукціону або передача об’єкта в оренду без аукціону, укладення та публікація в ЕТС договору оренди.

Передача в оренду державного та комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватиметься вся інформація щодо угод оренди державного та комунального майна.

Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується державою.

З’явиться база публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Будуть створені два переліки:

  1. перелік першого типу (перелік об’єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні);
  2. перелік другого типу (перелік об’єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Стартова орендна плата на аукціонах розраховуватиметься не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінка потенційного об’єкта оренди здійснюється у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Законом визначається перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

Залиште коментар