Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінюст оновлює порядок доступу до реєстрів

0 11

 

8 лютого набрав чинності відповідний наказ Мін’юсту, яким посилено вимоги щодо доступу до Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства.

Набрав чинності наказ Мін’юсту від 3 лютого 2020 року № 340/5 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України”.

Відповідно до п. 4 Порядку доступ до реєстрів надається користувачу виключно за умови відсутності щодо такого користувача діючих рішень про тимчасове блокування чи анулювання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Доступ до реєстрів державному реєстратору надається за умови:

– проходження спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в Державному реєстрі прав та/або Єдиному державному реєстрі (для осіб, які виконували функції державного реєстратора, перебуваючи у трудових відносинах з іншим суб’єктом державної реєстрації);

– проходження тестування на знання законодавства у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та/або державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для осіб, які мають намір виконувати функції державного реєстратора та не перебували на посаді державного реєстратора).

Відповідно до п. 9 Порядку визначено, що після спливу строку тимчасового блокування доступ користувачу до Державного реєстру прав та/або Єдиного державного реєстру надається за повідомленням відповідного державного органу, органу місцевого самоврядування, державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса, приватного виконавця.

Повідомлення необхідно надсилати до відповідної регіональної філії ДП “НАІС” на офіційному бланку із зазначенням П. І. Б. державного реєстратора та реєстру, до якого необхідно надати доступ.

Джерело: Міністерство юстиції України

Залиште коментар