Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінфін роз’яснив податкові наслідки прощення боргу

0 83

Мінфін наказом від 03.04.2018 р. № 400 затвердив ряд узагальнюючих податкових консультацій, які розкривають різні аспекти оподаткування операцій зі списання безнадійної заборгованості та прощення боргу.

Зокрема зазначено, що для визнання заборгованості безнадійною відповідно до пп. «А» п. 14.1.11 Податкового кодексу звернення до суду або прийняття будь-яких інших заходів по стягненню заборгованості не обов’язково. Досить того, щоб за такою заборгованістю минув строк позовної давності. При цьому, якщо термін позовної давності минув, не потрібно здійснювати перевірку відповідності такої заборгованості іншими ознаками, передбаченими пп. 14.1.11 кодексу для віднесення її на витрати з метою оподаткування податком на прибуток.

У частині ж процедури прощення боргу Мінфін детально зупинився на порядку виконання вимог пп. «Д» п. 164.2.17 ПКУ щодо повідомлення боржника-фізичної особи про таке рішення кредитора.

Повідомлення може бути здійснено шляхом:

– надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення на адресу фактичного проживання боржника або адреса його реєстрації, зазначений в договорі (достатнім підтвердженням належного повідомлення може виступати відповідний документ, що підтверджує факт подання відповідного повідомлення, в тому числі розрахунковий документ, виданий оператором поштового зв’язку);

– укладення відповідного договору (в тому числі додаткові угоди до кредитного договору), власноруч підписаного боржником;

– вручення повідомлення боржника під розпис з власноручним зазначенням боржником суми анульованого (прощеної) боргу.

Одночасно затверджені також більш «спеціалізовані» консультації для фінансових установ:

– Узагальнююча податкова консультація щодо застосування положень п. 139.3 ПКУ щодо порядку обліку перевищення резерву над розміром встановленого ліміту;

– Узагальнююча податкова консультація щодо необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв’язку з використанням резерву при здійсненні вибачення фінансовою установою заборгованості боржника.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар