Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін змінив порядок реєстрації прав власності на землю

0 46

Відповідне рішення затверджено на засіданні уряду в середу.

Документ, зокрема, передбачає, що державний реєстратор у процесі формування заяви про реєстрацію ділянки в режимі реального часу повинен перевірити наявність та відповідність кадастрового номера земельного ділянки в Державному земельному кадастрі. При цьому відсутність такої інформації в Госземкадастре робить технічно неможливим подальші дії і призводить до відмови в державній реєстрації.

Постанова також закріплює правові механізми перевірки наявності майнових прав на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, що у перспективі має дозволити уникнути існування “подвійної оренди”.

Відповідно до постанови, державна реєстрація прав власності на земельну ділянку, зареєстрована до 1 січня 2013 року, здійснюється при наявності відомостей про цей ділянку в Госземкадастре.

Крім того, визначаються способи виправлення технічних помилок у разі виявлення державного реєстру неточної або неповної інформації про власника землекористувача. У цьому випадку державний реєстр повинен спрямовувати в Госземкадастр онлайн-повідомлення з інформацією про відсутні дані і на підставі цього кадастрового реєстратора внесення необхідних виправлень.

Виключення зловживань у сфері реєстрації нерухомості вдосконалює процедуру встановлення особи та перевірки його правопорушень під час реєстраційних дій.

Крім того, розширюються можливості ідентифікації особистості з метою отримання інформації з Госреестра реальних прав на нерухоме майно шляхом застосування мобільної електронної цифрової підпис Mobile ID або іншого засобу, що дає можливість однозначно ідентифікувати особистість.

При цьому продлевается розпорядження Кабінету про інформування власників та орендарів земель про будь-які реєстраційні дії з їх ділянками.

В зв’язку з необхідністю доработки програмного забезпечення Державна влада прав на нерухоме майно та Госземкадастра вступ до дії окремих положень зазначеного рішення перенесено до 1 березня 2018 року.

Кабінет міністрів очікує, що прийняття постанови зменшить факти проявів рейдерства, сприятиме посиленню захисту майнових прав власників та користувачів земельних ділянок та вдосконалення законодавства у сфері земельних відносин та державної реєстрації.

Джерело:

Інтерфакс Україна

Залиште коментар