Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про запровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів

0 17

25 травня Уряд схвалив законопроект про запровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів (УЕО), що був розроблений Міністерством фінансів за участю експертних та громадських організацій.

Міністерство фінансів працює над реалізацією системної реформи митниці, що передбачає, зокрема, наближення українського законодавства в податковій та митній сфері до Угоди між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі (EUDCFTA). В рамках цієї політики було розроблено проект закону про інститут УЕО, аналогічний тому, що функціонує в ЄС, та який є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

Ухвалений закон передбачає, що держава надаватиме добросовісним підприємствам сертифікати УЕО (сертифікат щодо надійності та безпеки та/або сертифікат на спрощення митних процедур). У залежності від виду сертифікату, підприємства зі статусом УЕО зможуть користуватись, зокрема, такими спрощеними процедурами:

– митне оформлення у першочерговому порядку із застосуванням меншого обсягу митних процедур;

– подання короткої ввізної декларації зі зменшеним переліком відомостей;

– отримання завчасного повідомлення про проведення митного огляду та обрання місця його проведення тощо.

Законопроект також встановлює прозорий порядок надання статусу УЕО на основі чітко визначених критеріїв. Зокрема, УЕО має суворо дотримуватись положень законодавства України, дотримуватись стандартів надійності та безпеки, мати бездоганну ділову репутацію та фінансову стійкість підприємства, позитивну історію виконання зобов’язань тощо.

Підприємство, яке набуває статусу УЕО, стає повноцінним учасником так званого міжнародного ланцюга безпечних поставок, що сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності на зовнішньому та внутрішньому ринках. Кінцевим результатом реформи стане взаємне визнання українських та європейських УЕО.

Джерело:

Урядовий портал

Залиште коментар