Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Готується законопроект про полегшене ведення бізнесу

0 5

Офіс Президента має намір подати до Верховної Ради законопроект щодо полегшення ведення бізнесу в умовах карантину. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу Президента по результатами обговорення Главою держави і прем’єр-міністром Денисом Шмигаль заходів щодо поліпшення умов ведення підприємництва.Президент України Володимир Зеленський закликав Верховну раду і Кабінет міністрів якнайшвидше знайти компромісне рішення щодо роботи малого бізнесу. Зокрема, вирішити проблеми фізичних осіб-підприємців (ФОП) про порядок використання касових аппаратов. На тематичному селекторній нараді в середу обговорювали спрощення життя малому бізнесу за рахунок скасування фіскалізації всіх операцій, за якими податкові органи вже мають необхідну інформацію, особливо тих, що відбуваються дистанційно, за допомогою фінансових посередників (банків і платіжних систем). “Учасники наради прийшли до висновку про необхідність скасування норми про виплату покупцеві 100% вартості придбаного товару, якщо покупець поскаржився на продавця за порушення порядку здійснення розрахункових операцій (так званий кешбек). Цю норму фахівці визнають юридично нікчемною і соціально неприйнятною “, – йдеться в сообщеніі.Кроме того, йшлося про необхідність удосконалити систему штрафів і зменшити їх розміри для дрібного бізнесу – вони повинні стимулювати працювати легально, а не приводити до банкрутства підприємцям телей.Напомнім, Верховна рада провалила законопроект №4313-д про відстрочку касових апаратів для фізичних осіб-підприємців.

Так, Кабмін буде говорити з бізнесом про можливі законодавчихстимулах в разі введення карантину – як “вихідного дня”, так і жорсткого. При цьому Д. Шмигаль зазначив, що до кінця тижня уряд розробить драфт законопроекту з відповідними змінами пополегшення ведення бізнесу, а на наступному тижні, після консультацій з підприємцями, його можна буде подавати нарозгляд парламенту.
Глава держави підкреслив, що такий законопроект може бути направлений в парламент “як невідкладний “. Зазначено, що головна умова законопроекту в тому, що він повинен бути узгоджений з бізнес-середовищем.”До п’ятниці треба підготувати драфт цього законопроекту, це дужеважливо, щоб все прискорити. Формат, в якому подавати, передбачає, щоб законопроектбув узгоджений і було однакове розуміння і в комітеті, і в Мінфіне, і найголовніше – з людьми. Саме з тими, кому зараз дуже складно “, – зазначив Зеленський.
Глава держави погодився з позиціями, які необхідно передбачити в цьому законопроекті. “Згоден з позицією бізнесу про високі штрафи. Необхідно перебачити нормальні, комфортні умови ведення бізнесу. Президент підтримав ідею вже зараз розробити стимули для бізнесу в разі введення в країні жорстких карантинних заходів. Про це повідомили в ОП.

Залиште коментар