Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Для бізнесу будуть встановлені нові вимоги до маркування упаковок і переробці пластикових матеріалів.

0 28

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №4568, якім встановлюються для бізнесу нові вимоги до маркування упаковок і переробці пластикових матеріалів.
Крім того, законопроектом визначаються права державних органів в сфері виробництва та утилізації упаковки для товарів.
Законопроект опублікований на сайті українського парламенту.
Автори стверджують, що документ націлений на мінімізацію ризиків заподіяння шкоди здоров’ю громадян від споживання харчових продуктів і повинен спрацювати на приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС в рамках Угоди про асоціацію.
Як відомо, на сьогоднішній день в Україні немає законодавчої бази, яка б відповідала наміченим цілям.
До операторів харчового ринку, згідно з документом відносяться:
– агропродовольчі ринки в цілому і окремо – продавців на них;
субєктів, що хто здійснює виробництво та / або обіг харчових продуктів не для власного споживання;
субєктів, що здійснює збір дикоростів (дикорослі корисні рослини) не для власного споживання.
Так, якщо законопроект приймуть, то за порушення при виробництві, зверненні, або частковому передрукуванні матеріалів предметів, що контактують з харчовими продуктами, пропонується ввести штраф для юридичних осіб в розмірі 15 мінімальних зарплат (90 тис. Грн за станом на 1 січня 2021 року), а для фізичних осіб-підприємців (ФОП) – 10 “мінімалок” (60 тис. грн).
Нагадаємо, що в грудні 2020 року Верховна Рада схвалила закон про штрафи за пластикові пакети. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування рекомендував до прийняття законопроект №2051-1, в якому пропонується штрафувати українців за поширення пластикових пакетів на суму від 1 700 до 8 500 грн, про це повідомляється на сайті профільного комітету.

Залиште коментар