Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Буде створено Український інститут книги – вступив в силу Закон

0 20

Сьогодні, 25 лютого, вступив в силу Закон від 28.01.2016 № 954-VIII про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері, крім деяких норм, які вступлять в силу з 1 січня року, наступного за роком створення Українського інституту книги.

Законом встановлюються основи діяльності Українського інституту книги – державної неприбуткової організації, яка належить до сфери управління Міністерства культури.

Статут Українського інституту книги буде розроблятися за участю громадських організацій в сфері культури, книговидавців і книгорозповсюджувачів.

Цілями діяльності Українського інституту книги є:

– Підтримка книговидання;
– Популяризація читання;
– Стимулювання перекладацької діяльності;
– Популяризація української літератури в світі.

Також закріплюється порядок конкурсного відбору директора Українського інституту книги, принципи формування складу наглядової ради, основи фінансування і т.д. Український інститут книги визначено замовником на випуск видавничої продукції за державними програмами.

Крім того, передбачено, що щорічно не пізніше 1 жовтня Мінкульт розробляє і подає Кабміну проект Програми діяльності з розвитку культури на наступний календарний рік. До участі в розробці Програми залучаються, зокрема, центральні органи виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки, державної політики економічного і соціального розвитку та інші.

Кабмін повинен протягом 3-х місяців привести нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. До приведення законодавства України у відповідність акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар