Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Антирейдерський закон вступив в силу

0 22

 

З 2 листопада діє довгоочікуваний Закон № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», покликаний ліквідувати рейдерські схеми, найбільш широко застосовувалися в поточному році і пов’язані з полегшеними процедурами реєстрації нерухомості і бізнесу.
Зокрема, Законом передбачено, що справжність підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи або голови та секретаря загальних зборів на вирішенні уповноваженого органу управління юридичної особи, яке видається для держреєстрації змін про юридичну особу, повинна бути нотаріально засвідчена. Також нотаріальному засвідченню підлягатиме справжність підпису на установчому документі, передавальному акті і розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства. У свою чергу, електронний підпис може бути проставлена тільки при особистій присутності підписанта.
З метою оскарження рішення, дії або бездіяльності державного реєстратора, суб’єкта держреєстрації збільшений термін для подачі скарги до Мін’юсту та його територіальних органів з 30 календарних днів до 60. Крім того, передбачено повідомлення всіх власників юридичної особи про отримання держреєстратором заяви про внесення змін до реєстрів. Таким чином, власнику надається можливість зупинити реєстраційні дії. Також тепер Мін’юст проводитиме постійний моніторинг реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Прямо зараз вже можна ознайомитися не тільки з текстом самого Закону, а й подивитися такі, вже актуалізовані, документи:
1) Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
2) Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

 

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар