Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

2303: що ще пропонують змінити в Законі про адвокатуру

0 8

На сайті ВРУ зареєстрований новий законопроект про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№2303). Ініціаторами виступили народні депутати Сергій Вельможний і Олександр Сухов.

Що пропонується змінити?

  • Положення про несумісність з діяльністю адвоката

Якщо в чинному законі несумісною з діяльністю адвоката вважається робота на посадах осіб, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”; військова або альтернативна (невійськова) служба; нотаріальна та судово-експертна діяльність, то законопроектом несумісною діяльністю пропонується вважати абстрактну діяльність, яка унеможливлює дотримання адвокатом принципу професійної незалежності.

Автори законопроекту пояснюють це тим, що існуюча редакція статті 7 Закону щодо несумісності адвокатської діяльності є застарілою.

Наприклад, Закон України «Про засади та запобігання і протидії корупції», який згадується у пункті 1 частини 1 статті 7, втратив чинність 01.09.2016 року, судово-експертна діяльність не може бути несумісною з адвокатською, оскільки 03.10.2017 року усі процесуальні кодекси, які регламентують судочинство доповнені положеннями про правові експертизи, які використовуються як докази у судових спорах. Адвокат не може бути обмежений у праві виступити у якості  експерта в галузі права.

  • Можливість обрання системи обліку і звітності

Пропонується, щоб адвокати, що здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, могли самостійно обирати системи обліку, звітності і оподаткування. Також адвокат зможе працювати за трудовим договором.

  • Вимоги про освіту помічника адвоката

Якщо за чинним законом помічником адвоката може бути лише особа з вищою юридичною освітою, то тут пропонується пом’якшити ці умови і брати помічником бакалавра.

  • Підстави притягнення до дисциплінарної відповідальності

Пропонується притягувати до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку безпосередньо під час адвокатської діяльності. І що цікаво, автори законопроекту пропонують ввести норму, що під час оскарження рішення у дисциплінарній справі, саме виконання рішення буде зупинено.

Залиште коментар