Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

02 березня 2014 року набрав чинності Закон України «Про Кабінет міністрів України»

0 30

Закон України «Про Кабінет міністрів України» налічує 57 статей, які об’єднані в розділи наступного змісту: загальні положення; склад і порядок формування Кабінету міністрів України; складення повноважень та відставка КМУ; компетенція КМУ; повноваження КМУ у відносинах з органами виконавчої влади; повноваження КМУ у відносинах з Президентом України; повноваження КМУ у відносинах з Верховною Радою України, сформованими нею органами та народними депутатами України; відносини КМУ з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями; організація діяльності КМУ; соціальне та інше забезпечення членів КМУ; перехідні та прикінцеві положення.

У законі встановлено, що посадовий склад (кількість та перелік посад) новосформованого Кабінету міністрів України визначається Верховною Радою України за поданням прем’єр-міністра України одночасно з призначенням персонального складу Кабінету міністрів України у порядку, встановленому статтею 9 цього Закону.

У разі прийняття Кабінетом міністрів України рішення про утворення, реорганізацію або ліквідацію міністерства, посадовий склад Кабінету міністрів України вважається зміненим з дня прийняття такого рішення.

Посади членів Кабінету міністрів України належать до політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу.

За поданням прем’єр-міністра України Верховна Рада України може призначати міністрами осіб, які не очолюють міністерств. До складу Кабінету міністрів України може бути призначено не більше двох таких міністрів.

Прем’єр-міністр України призначається на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України.

Подання про призначення Верховною Радою України на посаду прем’єр-міністра України Президент України вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, в строк не пізніше ніж на п’ятнадцятий день після надходження такої пропозиції.

Голосування у Верховній Раді України щодо призначення прем’єр-міністра України проводиться у поіменному режимі. Рішення про призначення прем’єр-міністра України приймається у формі постанови Верховної Ради України.

Члени Кабінету міністрів України, крім прем’єр-міністра України, міністра оборони України і міністра закордонних справ України, призначаються на посаду Верховною Радою України за поданням прем’єр-міністра України.

При формуванні нового складу Кабінету міністрів України новопризначений прем’єр-міністр України вносить до Верховної Ради України подання про призначення членів Кабінету міністрів України відповідно до вимог Конституції України та цього Закону. У цьому поданні пропонується повний посадовий склад Кабінету міністрів України.

Подання прем’єр-міністра України, стосовно персонального складу Кабінету міністрів України, може вноситися єдиним списком. Подання щодо окремих кандидатур на посади, зазначені у поданні щодо посадового складу, може вноситися окремо.

Міністр оборони України і міністр закордонних справ України призначаються на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України.

Відставка Кабінету міністрів України настає внаслідок: прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри Кабінету міністрів України; відставки прем’єр-міністра України; смерті прем’єр-міністра України.

Також необхідно зазначити, що Кабінет міністрів України складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України.

 

 

Джерело:

Верховна Рада України, уніан

Залиште коментар