Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НЕВИКОНАННЯ ДЕРЖАВОЮ РІШЕНЬ ЄСПЛ – ПРЯМА ЗАГРОЗА ВЕРХОВЕНСТВУ ПРАВА

0 0

Невиконання державами рішень і ухвал Європейського суду з прав людини щодо забезпечення гарантій незалежності суддів ставить під загрозу дотримання верховенства права як такого.

На це звернули увагу судді ЄСПЛ під час онлайн-семінару «Верховенство права в Європі – бачення та проблеми», участь у якому взяли представники Німеччини, Мальти, Чехії та Румунії, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Приводом для цього стало невиконання Україною рішення пленуму, яким ЄСПЛ встановив порушення НАБУ і САП імунітету судді ЄСПЛ від України Ганни Юдківської у зв’язку з проведенням розслідування стосовно її чоловіка.

Це рішення досі не виконано українською владою, що змусило винести це питання на розгляд Великої палати Верховного Суду.

Політики і експерти вже висловлювали стурбованість у зв’язку з негативними наслідками для України від подібних дій. Зокрема, віце-президент ПАРЄ Валерій Гілецький зазначив, що Україна може потрапити під санкції за невиконання рішення пленуму ЄСПЛ.

Практика ЄСПЛ: Український аспект

Залиште коментар