Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Не все ще втрачено

0 13

Народний депутат від Партії регіонів, голова підкомітету ВР з питань Конституції України Сергій Головатий буде скликати засідання Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, аби рекомендувати Президенту заборонити закон «Про основи державної мовної політики». Про це Головатий заявив в ефірі Радіо Свобода.

“Наступного тижня ми скликаємо засідання Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, як консультативно-дорадчого органу при Президентові, саме для того, щоб рекомендувати Президенту накласти вето на даний закон, якщо він до нього надійде за підписом того чи іншого Голови Верховної Ради — не принципово важливо”, — заявив Головатий, який є співголовою зазначеної Комісії.

За його словами, даний закон підписувати не можна через цілий ряд юридичних аргументів. “Він суперечить статті 10 Конституції України, суперечить Європейській хартії регіональних та міноритарних мов, суперечить Європейській рамковій конвенції про захист нацменшин, — зазначив Головатий.

Він також вказав, що з політичного боку “це дія у вигляді самого закону і того, що сталося у парламенті, направлена на розкол українського суспільства, вона загрожує територіальній цілісності на перспективу, таким чином, у стратегічному плані загрожує державності України”. І обов’язком Президента, вважає співголова Комісії, як гаранта держави, державного суверенітету і територіальної цілісності, є накласти вето на даний закон.

Як повідомлялося, народні депутати від опозиції планують завтра оскаржити у Конституційному суді процедуру прийняття мовного закону.

Теги:

Янукович, Конституція, регіонали, мовний закон

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар